“Oracle Database 11g R2” isimli kitabımı sizlere takdim ediyorum…

   Bu kitabımda ORACLE 11g R2 veritabanının  kurulumundan  konfigürasyonuna, konfigürasyondan yönetimine kadar kapsamlı bir şekilde sizlerle paylaşmak istiyorum. Oracle Veritabanı ile çalışan arkadaşlarım için referans bir kaynak olması ve çalışacak olan arkadaşlarım için de Oracle Veritabanı öğrenim kılavuzu olacak şekilde kitabımı tasarladım.

Her gün kullanım oranı daha da artan ORACLE Veritabanı konusunda bu kitabı yazmamdaki en büyük amacım, Türkçe kaynak sayısını artırmak ve ORACLE konusunda kendini yetiştirmek isteyen arkadaşlarıma azıcık da olsa katkıda bulunmaktır. Kitabımda olabildiğince Türkçe terminoloji kullanmaya özen gösterdim.

Öğrenmenin en güzel yöntemi uygulayarak öğrenmedir. Bu düşünce ile özellikle ekran görüntülerine önem verdim. Böylece kitabı takip ederek uygulama yapabileceksiniz.

Kitapla ilgili görüş ve önerileriniz benim için çok kıymetli olduğunu bilmenizi isterim. Görüş ve önerilerinizi e-posta ile talip_hakan_ozturk@hotmail.com adresime iletebilirsiniz.

Oracle Veritabanı 11g R2 kitabımdan en iyi şekilde yararlanmanız dileğiyle…

http://www.pusula.com/pinfo.asp?pid=210

Talip Hakan Öztürk

“Oracle Database 11g R2” isimli kitabımı sizlere takdim ediyorum…” üzerine 31 yorum

 1. BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ

  Hakan bey, Oracle konusun da Türkçe bir kaynak oluşturduğunuz için Teşekkür ederiz henüz almadım kitabınızı ama eminim ki aldığımda büyük bir iştahla okuyacam bende Junior Oracle DBA oldum işime çok yarayacak inşallah. Ayrıca Türkçe bir kaynağı bizlere sunduğunuz için tekrar teşekkür ederim.

 2. fethullah çabuk

  talip hocam tebrik ederim kitap içinde ayrıca teşekkür ederim. başarılarınızın devamını dilerim.

 3. serdar

  hakan hocam..tam 6 adet kitabınızı aldık..3 arkadasız ve 1-2 . kitap olmak üzere toplam 6 kitap..ankarada vereceğiniz seminerinizi bekliyoruz..

 4. Emre Bodur

  Merhaba Oracle Database 11g R2 isimli kitabınız yeni baskısı çıkacak mı ya da 12c üzerine kitap yazacak mısınız? Tüm kitapçılarda tükenmiş 🙂 iyi günler

 5. Emre Bodur

  Oracle Database 11g R2 İleri Veritabanı Yönetimi isimli kitabınızın 2.baskısı çıktı görünüyor ama bu kitap benim gibi yeni başlayacaklar için ağır gelmesin 🙂

 6. ethem

  Merhaba hocam.
  2. baskı yakın bir zamanda çıkacak mı? Henüz hiç bir yerde göremedim ilk kitabı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s